01.08.2016

Успешан наступ припадника МО и ВС на Копаоник Trail Race и МТБ трци „Три стране Копаоника“

CISM Trail RaceПрипадници Министарства одбране и Војске Србије успешно су наступили на међународним такмичењима у планинском трчању „Копаоник Trail Race“ и планинском бициклизму „Три стране Копаоника“, који су одржани на Копаонику,  30. и 31. јула 2016. године.

На такмичењу у планинском трчању „Копаоник Trail Race“ у главној трци на 15 километара, вицешампионску титулу у женској конкуренцији освојила је поручник Невена Јовановић из састава Батаљона ВП с/н „Koбре“, иза првопласиране такмичарке из Новог Пазара, Теодоре Симовић и испред трећепласиране такмичарке из Хрватске, Ингрид Николесић. У мушкој конкуренцији наступио је мајор Милован Милић из састава Специјалне бригаде КоВ ВС и заузео 9. место од укупно 89 такмичара у мушкој конкуренцији.

У међународној трци у планинском бициклизму „Три стране Копаоника“, капетан Жељко Ћорић из РВиПВО, заузео је 3. место у свеукупном пласману од 77 такмичара на мини маратонској стази у дужини од 22 километра и са 680 метара висинске разлике.

На горе наведеним спортским приредбама су поред такмичара из Републике Србије учествовали и такмичари из десетак европских земаља.

Организатор наведеног такмичења било је Спортско удружење „На све стране“ из Београда у сарадњи са Општином Рашка и Брус, ЈП Скијалишта Србије, МК Ресорт и уз подршку многобројних спонзора.