10.08.2015

Завршен 5. CISM Челенџ куп у планинском трчању

Свечаном церемонијом додела медаља, диплома и пехара на Копаонику је данас завршен 5. CISM челенџ куп у планинском трчању – Копаоник 2015.

У женској конкуренцији, прва је кроз циљ прошла капетан Михаела Прундуш припадница Оружаних снага Румуније, која је тријумфовала и претходне године, али овога пута остваривши бољи резултат - 24 минута и 26 секунди.

Најуспешнији у мушкој трци био је професионални војник Алеш Жонтар из Оружаних снага Словеније.

Када је реч о свеукупном пласману, победник овогодишњег такмичења је екипа Оружанх снага Румуније, следи Војска Србије, а треће место је припало Војсци Црне Горе, чијим представницима је одличја уручио шеф Делегације Србије при CISM бригадни генерал Синиша Радовић.

Честитајући победницима, такмичарима, као и организаторима овогодишњег такмичења, генерал Радовић је истакао да ће Министарство одбране и Војска Србије са институцијама које су подржале ову манифестацију регионалног карактера наставити такве активности уз мото CISM – пријатељство кроз спорт.

- Надам се да ћемо сваке следеће године, не само на Копаонику, већ и на другим местима имати прилику да повећамо број учесника. Очекујемо да се након овог такмичења видимо бар са једним бројем људи на 6. светским војним играма у Кореји – поручио је генерал Радовић додајући да су ово такмичење, као и Камп, значајна припрема наших спортиста који ће носити заставу Републике Србије и представљати нашу Војску.

У оштрој конкуренцији, и ове године припадници Војске Србије остварили су задовољавајуће резултате – бронзано одличје у женској конкуренцији освојила је поручница Невена Јовановић, четврта кроз циљ прошла је Мариана Лукић Чегар, трку је успешно завршила и професионални војник Ивана Петровић. Оваквим резултатима, припаднице наше Војске заузеле су друго место у екипном пласману у женској конкуренцији.

Završen 5. CISM čelendž kup u planinskom trčanjuНајуспешнији у конкуренцији мушкараца био професионални војник Мирослав Марковић, који је заузео четврто место, а трку су успешно завршили и мајор Александар Нешевски, поручник Александар Милосављевић, као и старији водник прве класе Далибор Анђелковић. Као и колегинице, екипно су у мушкој конкуренцији заузели друго место.

Ове године такмичење у планинском трчању на Копаонику окупило је 75 такмичара који су за циљ имали савладавање захтевне планинске стазе, која је за мушкарце износила 8,8 километара, односно три круга, и за жене 6 километара, односно два круга, а уз домаћина Војску Србије, снаге су одмеравали такмичари оружаних снага Босне и Херцеговине, Румуније, Словеније и Црне Горе.